Więcek wystartuje w Formule Drift

wto, 18 października 2016 godz. 17:02:28 skomentuj drifting

fot. Daniel Ostrowski

Piotr Więcek oraz James Deane w przyszłym roku wybierają się za Atlantyk i zaliczą pełny sezon Formuły Drift. Zawodnicy zespołu Budmat Auto Drift Team będą startowali w klasie Pro.

- Możliwość wystartowania w Formule Drift to dla Nas spełnienie marzeń. Długo pracowaliśmy nad tym aby jeździć w tej amerykańskiej lidze, bo to najlepiej działająca marketingowo organizacja driftingowa na świecie – powiedział Piotr Więcek dla Autoklub.pl.

-  Jesteśmy zachwyceni tym, że organizatorzy nas docenili i dali nam możliwość startowania we wszystkich rundach przyszłego sezonu w najwyższej klasie PRO. Generalnie najpierw trzeba startować w klasie PRO2 i udowodnić swoje umiejętności - ja i James dostaliśmy od razu licencję PRO - to dla Nas niesamowity sukces - dodaje Więcek, trzykrotny mistrz ligi Drift Masters Grand Prix.

- Długo o tym marzyłem i mogę potwierdzić, że będziemy startować w Formule Drift razem z moim przyjacielem i kolegą z zespołu Piotrem Więckiem – powiedział James Deane. - Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili.

Deane jest zwycięzcą tegorocznego cyklu Drift Allstars European Series.

fot. Daniel Ostrowski