Autodrom Pomorze 2017 - Podsumowanie drugiej rundy Drift Open

pon, 12 czerwca 2017 godz. 09:13:08 skomentuj drifting
Tagi: drift open

fot. Michał Domnik

W dniach 03-04.06.2017r. w miejscowości Pszczółki na nowo powstałym Autodromie Pomorze odbyła się II runda AMZ – KUTNO Drift Open.

Dwa dni pełne emocji i zaskakującej rywalizacji, także dwa dni w bardzo zmiennej aurze pogodowej.

Pierwszy słoneczny dzień pozwolił zapoznać się zawodnikom z nowym obiektem, który przypadł wszystkim do gustu, także organizatorom oraz przybyłym fanom driftingu. W tym także dniu, po treningach wyłoniono najlepszych 32- zawodników.

Najlepiej w kwalifikacjach poradził sobie Paweł Korpuliński zdobywając 92 punkty za najlepszy przejazd. Za nim usytuowali się Jakub Smuszkiewicz oraz Jakub Król. Najmłodszy z zawodników Jaś Borawski w Top 32 znalazł się na 12 miejscu.  

Drugi dzień zawodów przywitał wszystkich deszczem, który towarzyszył już do końca imprezy, ale nie przeszkodziło to w wyłonieniu kolejnych zawodników do Top 16.  

Wszystkich uczestników można było poznać w prezentacji prowadzonej przez Adasia „Dasiek” Jugowskiego.

Po przeprowadzonej prezentacji zaczęły się rywalizacje pełne napięć i zaskakujących momentów. Zawodnicy zawzięcie walczyli do ostatecznych decyzji sędziów.

Na koniec dnia wszystko było już wiadomo, kto pomimo ulewnych deszczy okazał się najlepszy. Pierwsze miejsce podczas II rundy Amz-Kutno Drift Open zdobył Jakub Król, drugie miejsce należało do Leszka Rachimowa, zaś trzecie miejsce do Dariusza Fabisiaka. Nagrodę za najlepszy przejazd w parach powędrował do Mikołaja Zakrzewskiego oraz Piotra Kozłowskiego.

fot. Michał Domnik

Drift Open