Lignieres 2017 - Pierwsze zwycięstwo Maunoira

pią, 18 sierpnia 2017 godz. 11:32:29 skomentuj drifting

fot. King Of Europe

W Lignieres w Szwajcarii odbyła się piąta runda King of Europe Drift Pro Series. Zawody zgromadziły 80 kierowców z całej Europy.

W kwalifikacjach najlepiej radzili sobie Johannes Hountondji, Nicolas Maunoir, Benjamin Boulbes oraz Rick Van Goethem. W Pro2 trójkę utworzyli francuscy zawodnicy Mike Kauffmann, Axel Francois i Benoit Vavasseur. W Queen of Europe pierwsza była Denise Ritzmann.

W niedzielę niespodziankę sprawił Joe Hountondji, który nie dostał się do Top 8 po błędach popełnionych podczas rywalizacji z Benno Friedenem.

Do Top 8 niespodziewanie nie awansował również Rick Van Goethem, który przegrał z Manuelem Vaccą.

W Top 8 Manuel Vacca pokonał Eli Hountondjego, a w Top 4 Benno Friedena.

Po wygranych pojedynkach z Nicolas Dufourem i Gerson Juninger, Szwajcar Nicolas Maunoir wygrał również z Norbertem Kovacikiem dostając się do finału.

W walce o trzecie miejsce Frieden dawał z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na pokonanie Kovacika, który tym samym powrócił na podium KoE.

W finale zmierzyli się Maunoir i Vacca. Manuoir dwukrotnie zapisał na swoje konto wynik 6-4. To było jego pierwsze zwycięstwo w King of Europe.

W Pro2 triumfował Pavlin Penev, a w Queen of Europe Denise Ritzmann. Karolina Pilarczyk dość wcześnie zakończyła weekend ze względu na problemy z samochodem.

 fot. KoE
fot. KoE
fot. KoE
fot. KoE
fot. KoE
fot. KoE
fot. KoE