Międzynarodowo w DMP

czw, 1 grudnia 2016 godz. 09:29:26 skomentuj drifting
Tagi: dmp

fot. Sławek Bogdański

Sześć rund, w tym dwie zagraniczne znalazły się w kalendarzu Driftingowych Mistrzostw Polski 2017. Sezon tradycyjnie rozpocznie się od rundy zerowej w Białej Podlaskiej, czyli zawodów w formie treningu, w połowie kwietnia.

O pierwsze punkty kierowcy powalczą w dniach 20-21 na warszawskim Bemowie. Lokalizacja drugiej rundy, zaplanowanej miesiąc później stoi pod znakiem zapytania. Pod uwagę brany jest Słomczyn lub Biała Podlaska. Runda w Kielcach, jak zwykle rozgrywana w formacie piątek-sobota w drugi weekend lipca będzie rundą połączoną z Czech Drift Series. Trzydniową rundę w dniach 24-26 sierpnia zaplanowano na Węgrzech podczas Trackwood Festival, gdzie w tym roku odbyłą się runda Drift Allstars. Prawdopodobnie w Poznaniu (do zatwierdzenia) drifterzy spotkają się w drugi weekend września. Finał, podobnie jak w tym roku odbędzie się za granicą, tym razem w Czechach na torze Brno, po raz kolejny wspólnie z Czech Drift Series.

- Mamy w przyszłym roku sześć rund, z czego cztery będą zaliczane do końcowej klasyfikacji, więc jeśli ktoś nie ma budżetu na zagraniczne rundy, nie skreśla go to z walki o tytuły. – mówi Adam Fijał, prezes Polskiej Federacji Driftingu. -Sezon zaczynamy dość późno, dlatego wcześniej organizujemy rundę zerową, aby zawodnicy mogli się trochę rozjeździć. Porozumieliśmy się z Czech Drift Series, więc oni przyjeżdżają do Kielc, a w rewanżu my jedziemy do Brna. Runda na Węgrzech to wielkie wydarzenie, masa kibiców i nocne przejazdy, a wbrew pozorom jest ona całkiem blisko. Nie mamy jeszcze pewnych lokalizacji dwóch rund, ale prawdopodobnymi są Słomczyn i Poznań, a w razie gdyby coś nie wypaliło mamy plan awaryjny na Białą Podlaskę i Pszczółki.

- Działając dla dobra driftingu w Polsce, odpuściliśmy niemiecką rundę na Lausitz Ring, gdzie byliśmy w tym roku i zawody wypadły pozytywnie. Pokrywała się ona jednak z jedną z rund Drift Open, dlatego wybraliśmy inną lokalizację, w innym terminie, aby nasze serie nie kolidowały ze sobą.

Oprócz klas Pro i Challenge, nowością w przyszłym sezonie będzie osobna klasyfikacja kobiet.

- Coraz więcej kobiet startuje w driftcie, kilka w tym roku jeździło w DMP, kilka w Drift Open, niektóre pojawiają się tylko na treningach. – wylicza Adam Fijał. -Chcemy je przyciągnąć do nas, aby mogły rywalizować w parach typowo między sobą, a nie ze starymi wyjadaczami.

Kalendarz DMP 2017

0 runda – Biała Podlaska 14-15 kwietnia
I runda – Warszawa 20-21 maja
II runda – Słomczyn/Biała Podlaska 24-25 czerwca
III runda – Kielce 7-8 lipca
IV runda – Trackwood 24-26 sierpnia
V runda – Poznań/Pszczółki 9-10 września
VI runda – Brno 6-8 października

fot. Sławek Bogdański