Serres 2017 - Joe Hountondji mistrzem KoE

czw, 12 października 2017 godz. 11:36:35 skomentuj drifting

Joe Hountondji

Grecja gościła finały Federal Tyres King of Europe i King of Nations. Mistrzem KoE został reprezentant Red Bull Driftbrothers - Joe Hountondji. W King of Nations zwyciężył Daigo Saito.
 
Podczas piątkowych treningów panowały dobre i suche warunki. W sobotę deszcz przeszkodził w rozegraniu kwalifikacji i przesunięto je na niedzielny poranek.
 
Podczas kwalifikacji najlepiej radzili sobie lokalni kierowcy. Pierwszy był George Xristoforou, drugi Christos Chantzaras, a trójkę skompletował Elias Hountondji.
 
Christos Chantzaras okazał się najlepszy w finałowej rozgrywce, w której pokonał Calina Ciortana. Na najniższym stopniu podium stanął Eli Hountondji. Joe Hountondji odpadł już w Top 8, ale to nie przeszkodziło mu w późniejszym świętowaniu tytułu, po tym, jak jego brat Eli nie dotarł do finału. Eli ostatecznie zakończył sezon na drugim miejscu, a trzeci był Nicolas Maunoir.
 
Podium sezonu King of Nations za Daigo Saito uzupełnili Luke Fink oraz Nasser Al-Mutairi. Mistrzem w Pro 2 ponownie został Pavlin Penev.
 
Przedstawiono również kalendarze na sezon 2018: