Oschersleben 2017 - Hountondji zaliczył perfekcyjny weekend

czw, 14 września 2017 godz. 13:34:14 skomentuj drifting

fot. KoE

Kierowca Red Bull Driftbrothers - Eli Hountondji, zaliczył perfekcyjny weekend, wygrywając domową rundę Federal Tyres King of Europe, która odbyła się na Motorsport Arena Oschersleben w Niemczech.

W kwalifikacjach Hountondji również wylądował na pierwszym miejscu. Rick Van Goethem był sklasyfikowany na drugiej pozycji, a trzecie miejsce zajął Johannes Hountondji. Z zawodów wycofał się Massimo Checchin po awarii silnika. Duże problemy ze sprzęgłem miał Steve 'Baggsy' Biagioni.

fot. KoE

W drodze do półfinałów, Eli Hountondji pokonał Steve Biagioniego. Do półfinałów dotarł również Marco Zakouril, pokonując wysoko aspirującego Ricka Van Goethema.

Pomimo dużych wysiłków, Norbert Kovacik nie zagroził Eli Hountondji’emu. W walce o finał Zakouril okazał sie lepszy od Marka Reijne.

W małym finale Norbert Kovacik zapewnił sobie najniższy stopień podium pokonując Marka Reijne.

fot. KoE

W finałowej rozgrywce między Hountondjim i Zakouril, dwa razy doszło do remisu 5-5. W dogrywce w pierwszym starcie Eli zapisał na swoje konto wynik 6-4. W drugim biegu Czech popełnił błąd, przegrywając 0-10.

W Pro2 na najwyższym stopniu podium wylądował Gunther Denk.

W Queen of Europe series wygrała Denise Ritzmann. Karolina Pilarczyk musiała zadowolić sie drugim miejscem. Trójkę skompletowała Michaela Sacherova.

fot. KoE
fot. KoE

fot. KoE