Drift Open w górach i nad morzem

pon, 14 listopada 2016 godz. 10:36:50 skomentuj drifting
Tagi: drift open

fot. Mateusz Banaś

Drift Open jako pierwsza seria zaprezentowała kalendarz na sezon 2017. Dziewiąty rok DO składał się będzie z pięciu rund, z czego aż trzy będą nowe. Sezon tradycyjnie rozpocznie się w Toruniu, podczas majówki z BMW. Motopark będzie gościć drifterów w dniach 28-29 kwietnia.

W dniach 10-11 czerwca kierowcy po raz pierwszy będą rywalizować na nowo powstałym Autodromie Pomorze w Pszczółkach, niedaleko Gdańska. W połowie lipca na zawodników czekać będzie pierwsza z rund górskich. Przy współpracy z Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej zorganizowane zostaną zawody na Czarnej Górze, gdzie już w poprzednich latach trenowali Paweł Trela i Redux Team. Miesiąc później zawodnicy znów przeniosą się nad morze, tym razem do Koszalina. Sezon w dniach 16-17 września zakończy kolejna runda zlokalizowana na trasach GSMP, tym razem w Limanowej.

- Z roku na rok podnosimy poziom naszej serii i staramy się urozmaicać kalendarz, odwiedzając nowe miejsca. – mówi Bartosz Kasprzyk. –Startują u nas zawodnicy, którzy radzą sobie w każdych warunkach, a nie jeżdżą pod marketami, więc nie mamy obaw o wymagające górskie trasy. Terminy i miejsca są potwierdzone, ale gdyby wystąpiły jakieś problemy, mamy gotowy plan na lotnisko w Krzywej, gdzie po raz drugi zorganizowaliśmy udane zawody w tym roku. Jesteśmy także w kontakcie z prezesem Polskiej Federacji Driftingu i możemy już teraz zapewnić, że nasze zawody nie będą się pokrywały z Mistrzostwami Polski.

Oprócz kalendarza, Drift Open poinformowało również kto zastąpi popularnego Pinga w roli komentatora. Nowym głosem serii został były zawodnik, Adam Jugowski, który komentował już dwa lata temu zawody w Krakowie.

Kalendarz Drift Open 2017

I runda – Toruń Motopark 28-29.04
II runda – Autodrom Pomorze 10-11.06
III runda – Czarna Góra 15-16.07
IV runda – Koszalin Motopark 12-13.08
V runda – Limanowa 16-17.09

fot. Mateusz Banaś